Новости

Порше Македонија за природата

Нашата планета е неверојатна, но нашата помош е сѐ попотребна за нејзино понатамошно опстојување. Затоа секоја година повеќе од милијарда луѓе го слават Денот на Планетата Земја за да ја заштитат планетата од нешта како загадување и уништување на шумите. Со учество во активности како што се собирање отпадоци и садење дрвја, го правиме нашиот …

Порше Македонија за природата Прочитајте повеќе »

Доделени наградите Златно Тркало 2022. Volkswagen ID.4 и Porsche Taycan се победници!

Porsche Taycan ја доби наградата Златно Тркало за Најпосакуван Премиум Автомобил во Македонија. Porsche Taycan Cross Turismo беше номиниран во својата категорија и по еден месец онлајн гласање ја освои наградата со најголем процент (43,45%) од гласовите од сите други категории. На гала вечер организирана од специјализираните автомобилски новинари од редакциите на Аvto Plus, CarClub, …

Доделени наградите Златно Тркало 2022. Volkswagen ID.4 и Porsche Taycan се победници! Прочитајте повеќе »

Пристигна првото електрично Audi. Новиот e-tron Sportback

Иднината е електрична: во салонот на Audi во Скопје пристигна новиот Audi e-tron Sportback. Динамично SUV купе кое нуди моќност до 300 kW и досег кој во зависност од конфигурацијата може достигне до 446 километри (WLTP) со едно полнење на батеријата*. Неговите дигитални Matrix LED светла се нова карактеристика што сега е достапна кај e-tron. Нивната …

Пристигна првото електрично Audi. Новиот e-tron Sportback Прочитајте повеќе »

Новата SEAT Arona го освежува сегментот со поцврст изглед и револуционерен ентериер

Од претставувањето во 2017 година, SEAT Arona беше успешен модел, произведувајќи близу 400.000 возила и е поставен како клучен столб во понудата на брендот. Сега, новата SEAT Arona е подготвена да го продолжи успехот на овој модел во време кога пазарот на SUV возила уште повеќе се шири. Посилниот, поцврстиот, сигурниот и побезбедниот став и …

Новата SEAT Arona го освежува сегментот со поцврст изглед и револуционерен ентериер Прочитајте повеќе »

„Златен Волан“ за Porsche, Audi, Škoda и Cupra! Ова се најдобрите автомобили за 2021 година

Објавени се добитниците на најпосакуваната европска автомобилска награда! Читателите и новинарите од AUTO BILD и BILD am SONNTAG ги избраа најдобрите автомобили за оваа година. Вкупно дванаесет награди „Златен Волан“ беа доделени во повеќе категории во кои моделите од групацијата на Volkswagen ги освоија главните награди: Мал и Компактен автомобил, Мал и Компактен Електричен автомобил, …

„Златен Волан“ за Porsche, Audi, Škoda и Cupra! Ова се најдобрите автомобили за 2021 година Прочитајте повеќе »

Обликуван според перформансите – Новиот спортски херој од Porsche: Cayenne Turbo GT

Во салонот на Porsche во Скопје пристигна последниот додаток во понудата на модели на Cayenne. Спортски херој, создаден за максимални перформанси и управување, новиот Cayenne Turbo GT комбинира извонредна динамика на возење со висок степен на секојдневна употребливост. Неговиот четирилитарски битурбо V8 од 471 kW (640 КС) обезбедува основа за извонредни возни карактеристики. Со 67 …

Обликуван според перформансите – Новиот спортски херој од Porsche: Cayenne Turbo GT Прочитајте повеќе »

Инсталирани првите најмоќни Turbo DC полначи.

Порше Македонија ја проширува инфраструктурата за полнење на електрични и хибридни возила со два нови Турбо полначи со висок капацитет и брзина на полнење. Во Порше Македонија активно функционираат вкупно 6 станици за полнење на електрични и хибридни возила, од кои 2 се новите Turbo DC полначи со капацитет од 320kW, 3 полначи со моќност …

Инсталирани првите најмоќни Turbo DC полначи. Прочитајте повеќе »

Porsche Road Tour 2021: Возачка авантура со сите модели на Porsche низ Македонија

Изминатиот викенд под организација на Порше Македонија, се одржа престижната возна тура низ државата – Porsche Road Tour 2021. Составена од сите модели во понудата на Porsche, турата оваа година започна во Porsche центарот во Скопје и се упати кон Гевгелија, со попатни застанувања за промени на возачи до крајната дестинација која оваа година беше …

Porsche Road Tour 2021: Возачка авантура со сите модели на Porsche низ Македонија Прочитајте повеќе »

Пристигна новиот Volkswagen ID.4

Во салонот на Порше Скопје пристигна првиот целосно електричен SUV на Volkswagen – ID.4 е првиот целосно електричен SUV на Volkswagen– На почеток ќе бидат достапни три изведби на електричен мотор– Најмоќната верзија ќе биде опремена со електричен мотор со 150 kW (204 КС) и досег од 520 km– Динамичен дизајн, пространа внатрешност и врвен …

Пристигна новиот Volkswagen ID.4 Прочитајте повеќе »

Пристигна Новиот Audi Q5 Sportback

Спортски, практичен и елегантен: Новиот Q5 Sportback Audi Q5 Sportback пристигна во нашите салони и зрачи со моќно присуство како што е типично за моделите Q од Audi. Големи отвори за воздухот стојат на октагоналната единечна предна рамка. Предните светла со нивната карактеристична дневна светлосна сигнализација се одликуваат со LED или опционална Matrix LED технологии. …

Пристигна Новиот Audi Q5 Sportback Прочитајте повеќе »