Новости

Porsche Panamera, Audi Q8 и Volkswagen ID.7 се победници! Доделени наградите Златно Тркало 2024

Новата Porsche Panamera ја доби главната награда „Златно Тркало“ за Најпосакуван Автомобил во Македонија.
Новиот Audi Q8 доби наградата за Најпосакуван Премиум Автомобил во Македонија.
Новиот и целосно електричен седан на Volkswagen – ID.7, е Најпосакуван Електрифициран Автомобил во Македонија.

Врвна возачка авантура: Porsche Road Tour 2023

Разгорување на животната страст во една возачка авантура организирана од Порше Македонија и Porsche Center Skopje, претставува највозбудливата четиридневна тура на возење со ексклузивните модели на Porsche. Од раздвижените скопски улици до спокојните предели на Маврово и назад, овој ексклузивен настан создаде незаборавни моменти за ентузијастите на Porsche, новинарите, медиумите и ценетите членови на Porsche Club Macedonia.

75 години спортски автомобили: во Скопје, брендот Porsche слави успешна приказна

Во 1948 година, Фери Порше го реализираше својот сон за спортски автомобил: со својот тим го произведе првиот Porsche 356 Roadster. Тоа го означи раѓањето на легендарниот бренд и ги постави темелите за успешна приказна, за легендата на Porsche.
Porsche Center Skopje, заедно со членовите на Porsche Club Macedonia и останатите сопственици и ентузијасти на брендот Porsche од Државата, прослави 75 години од брендот Porsche, како и сите успеси постигнати на регионално и на глобално ниво, со отворен ден во пријатен и колоритен амбиент во рамките на Порше Македонија.

75 години спортски автомобили: Porsche слави успешна приказна

Во 1948 година, Фери Порше го реализираше својот сон за спортски автомобил: со својот тим го произведе Porsche 356 ‘бр. 1′ Роудстер. Тоа го означи раѓањето на легендарниот бренд и ги постави темелите за успешна приказна, за легендата на Porsche.

Најмоќниот 718 Roadster досега: Претставен новиот Porsche 718 Spyder RS

Триесет години по претставувањето на концептниот автомобил Boxster, Porsche ја лансира досега најмоќната верзија на популарниот Roadster со мотор во средина: новиот Porsche 718 Spyder RS. За прв пат, атмосферскиот мотор со високи вртежи од 911 GT3 се користи во спортски автомобил со отворен покрив со мотор во средина.

Светска премиера за шампионот во ефикасност: Volkswagen ID.7 со опсег до 700 km

Porsche фундаментално ја промени третата генерација на Cayenne со сеопфатни промени во погонската група, шасијата, дизајнот и опремата. Ова дополнително ги прошири не само перформансите на патот и надвор од патот, туку и луксузниот секојдневен комфор.

Повеќе луксуз, повеќе перформанси: Светска премиера на новиот Porsche Cayenne

Porsche фундаментално ја промени третата генерација на Cayenne со сеопфатни промени во погонската група, шасијата, дизајнот и опремата. Ова дополнително ги прошири не само перформансите на патот и надвор од патот, туку и луксузниот секојдневен комфор.

Audi e-tron GT quattro

Четири прстени на врвот на светот: Audi e-tron GT ја доби наградата World Car 2022

Audi e-tron GT quattro е голем победник на овогодинешното доделување на World Car наградите за автомобили, кои по 18-ти пат беа доделени во Њујорк. Номиниран во категориите Светски Електричен Автомобил на годината, Светски Автомобил со Високи Перформанси и Светски Дизајн на Автомобили на годината, e-tron GT quattro ја однесе титулата Светски Автомобил со Високи Перформанси …

Четири прстени на врвот на светот: Audi e-tron GT ја доби наградата World Car 2022 Прочитајте повеќе »