Новости

Volkswagen ID.4 е Светски Автомобил на годината!

 „World Car of the Year 2021“ е Volkswagen: Новиот и целосно електричен ID.4 преовлада над силната меѓународна конкуренција на интернационалните „World Car Awards“- наградите за автомобили. Светската награда „World Car of the Year“ ја доделуваат повеќе од 90 меѓународни автомобилски новинари од 24 земји, кои гласаат за најдобрите иновации на светскиот пазар. Особено сме задоволни …

Volkswagen ID.4 е Светски Автомобил на годината! Прочитајте повеќе »

Претставен новиот ŠKODA KODIAQ

Нов дизајн и нови технологии. Иновативниот ŠKODA KODIAQ носи низа подобрувања на популарниот теренец, кој до сега е произведен во повеќе од 600.000 примероци од фабриката Квасини во Република Чешка. Новата верзија сака да го надмине овој успех, нудејќи им на клиентите најсовремени технологии, вклучително и нови мотори и иновативна технологија со надградени системи за …

Претставен новиот ŠKODA KODIAQ Прочитајте повеќе »

Најуспешниот SUV на Volkswagen пристигна во Македонија

Новиот Tiguan започнува со продажба. Силен, комфорен и поврзан како никогаш досега, новиот Tiguan суверено ги истакнува своите атрибути. Интелигентната технологија му овозможува извонредни способности. Како динамичен SUV, тој поставува нова дефиниција за возможното. Бестселерот на Volkswagen се истакнува со моќен надворешен дизајн и врвни технолошки иновации. Новите погонски системи се составени од голем број на еколошко-одржливи технологии. Новите …

Најуспешниот SUV на Volkswagen пристигна во Македонија Прочитајте повеќе »

Новиот Volkswagen Caddy започна со продажба во Македонија

Поголем, попрактичен, поефикасен и поинтелигентен Volkswagen Комерцијални возила официјално го претстави новото Caddy на нашиот пазар. Петтата генерација на мошне успешниот модел, од кој се произведени над три милиони примероци, се лансира како MPV и градско товарно возило наменето за испорака. За прв пат, сеопфатниот систем се заснова на модуларната попречна матрица (MQB), што се …

Новиот Volkswagen Caddy започна со продажба во Македонија Прочитајте повеќе »

Светска премиера на Cross Turismo: Практичната верзија на Porsche Taycan

Porsche ја продолжува електричната офанзива со нова варијанта на Taycan Porsche со виртуелна презентација официјално го претстави новиот Taycan Cross Turismo пред јавноста. Производителот на спортски автомобили го проширува портфолиото на производи од својата прва гама на целосни електрични спортски автомобили со додавање на оваа разноврсна теренска верзија, со што се продолжува систематското следење на …

Светска премиера на Cross Turismo: Практичната верзија на Porsche Taycan Прочитајте повеќе »

Официјално претставен новиот 911 GT3

Ланецот е пуштен. Porsche ja ослободи моќта на 911 GT3. Петтата генерација на овој спортски автомобил со високи перформанси беше развиена во тесна соработка со Porsche Motorsport. 911 GT3 jа пренесува чистата тркачка технологија во сериско-производен модел дури и поконзистентно од кога било досега. Суспензијата на предната оска со двојни напречно поставени водилки и софистицираната …

Официјално претставен новиот 911 GT3 Прочитајте повеќе »

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Со новиот Taycan, Porsche ја лансира четвртата варијанта на својот прв целосно електричен спортски автомобил, овој пат со погон само на задните тркала и две варијанти на големина на батерија. Со стандардната батерија, новиот модел на почетно ниво испорачува 408 коњски сили. Во режим на „Overboost“со Launch Control, моќноста се зголемува до 476 коњски сили. …

Porsche ја збогатува понудата на Taycan Прочитајте повеќе »

Новиот Golf повторно омилено возило во Европа

Golf е Европски Шампион за 2020 како најпродавано возило во Европа Иконата на Volkswagen со полна брзина го освои целиот пазар на Европа. Минатата година, Golf повторно беше најпродаваниот автомобил со околу 312,000 испораки и минатата година беше најпродаван автомобил во Германија, со околу 133.900 испораки до клиенти. „Во 2020 година Golf е сеуште точно таму каде што припаѓа, на самиот врв “, …

Новиот Golf повторно омилено возило во Европа Прочитајте повеќе »

Новиот SEAT Leon ја доби наградата AUTOBEST за „Best Buy Car of Europe 2021“

AUTOBEST, кој ги претставува гласовите на 31 европска нација со членови на жирито составени од по еден реномиран новинар од секоја земја, го избра комплетно новиот SEAT Leon за победник Претставник од нашата земја е Мишко Барзов од Автомагазин Сосема новата мешавина на динамика, ефикасност, напредна безбедност и поврзаност на SEAT Leon го убеди жирито Ова е втор пат SEAT да ја добие AUTOBEST …

Новиот SEAT Leon ја доби наградата AUTOBEST за „Best Buy Car of Europe 2021“ Прочитајте повеќе »

Иконските автомобили во 70-годишната историја на SEAT

• Во текот на изминатите 70 години, SEAT лансираше вкупно 75 модели • Еволуцијата и модернизацијата на автомобилите е постојана во текот на целата историја на брендот од Шпанија 2020 година завршува, и покрај околностите, ова беше година на прослави за SEAT бидејќи компанијата ја прослави 70-годишнината од постоењето. Од 9-ти мај 1950 година до …

Иконските автомобили во 70-годишната историја на SEAT Прочитајте повеќе »