VW_nbdLogo_reg_darkblue_office_RGB

Tiguan Life

Модел:Tiguan 1.5 TSI ACT OPF 150 DSG
Моделски код:AX13BZX5
Ниво на опременост:Life
Работна зафатнина на моторот:1498 ccm бензин со турбополнење и директно впрскување на гориво
Моќност:110 KW ( 150 КС )
Менувач:7 степен автоматски со двојна спојка, погон на предните тркала
Седишта:5
Должина x широчина x височина [mm]:4509 x 1839 x 1675
Багажен простор:400 – 1655 l
Капацитет на резервоарот за гориво:ca. 58 l
Потрошувачка на гориво:5,7 [6,9] l / 100 Km во комбиниран режим на возење NEDC [WLTP]
CO2 емисија:130 [167] g/Km во во комбиниран режим на возење NEDC [WLTP]
Норма на емисијаEURO 6d-TEMP-EVAP-ISC

Стандардна опрема

НАДВОРЕШНОСТ

 • Алу фелни “Montana” 6.5 J x 17, Гуми 215/65 R17
 • 5 врати
 • Кровни шини, црни
 • Браници во боја на каросерија, долните делови црни, 16 степени, Basic
 • Задните стакла 65 % затемнети
 • Предни светла, халогени, со трепкачи под непрофилирано стакло

ВНАТРЕШНОСТ

 • Обложување на седиштата во штоф, “Shooting Star”
 • Комфорни предни седишта
 • Лумбарна поддршка напред
 • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина
 • Централен потпирач за раце напред
 • Целосно преклоплив наслон на совозачкото седиште
 • Фиоки под предните седишта
 • Кожен волан (3 крак), дршка на менувачот во кожа
 • Декоративни елементи “Weave” на инструмент таблата и предните врати
 • Текстилни патосници напред и назад
 • Задната клупа поделена/преклоплива, со централен наслон за раце
 • Изведба за пушачи
 • Воздушни перничиња за возач и совозач, со можност за исклучување на совозачкото перниче и воздушно перниче за колената на возачот
 • Странични воздушни перничиња напред и воздушни завеси напред и назад
 • Сигурносно оптимизирани наслони за глава напред, надолжно подесиви
 • Сигурносни појаси на предните седишта со три точки на врзување со висинско 
 • подесување и затегнувачи
 • Сигурносни појаси на задните седишта со три точки на врзување и предзатегнувачи
 • Звучно и светлосно предупредување за неприкачени појаси 
 • за предните и задните седишта
 • ISOFIX држачи (Подготовка за прицврстување на детски седишта на задните седишта)
 • Автоматско активирање на предните светла со одделно светло за дневно возење 
 • и функција Coming home/Leaving home
 • Регулирање на досегот на предните светла
 • Светло за магла назад

БЕЗБЕДНОСТ

 • ESP Електронска програма за стабилизација со интервенција 
 • при управување (вкл. ABS,EDL и ASR)
 • Multi-collision Braking (Итно сопирање по судар за намалување на ризикот 
 • од повторен судар)
 • Систем за препознавање на замор Rest Assist
 • Диск сопирачки напред и назад
 • Предупредувачко светло за притисокот во пневнатиците
 • Електронска заштита Имобилизатор

ФУНКЦИОНАЛНОСТ

 • Автоматски клима уред Climatronic, 3 зонско регулирање на температурата
 • Асистент за долги светла Light assist
 • Централно заклучување со далечинско управување
 • Електрично задвижувани прозорци напред и назад
 • Надворешните ретровизори со електрично подесување и греење
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Мултифункционален дисплеј Premium колор
 • 2 светла за читање напред, 2 светла за читање назад, со осветлување на копчињата
 • Предни бришачи со променлив интервал и сензор за дожд
 • Електрична паркинг сопирачка со Ауто Холд функција
 • Сервоуправувач, електромеханички, со дејство зависно од брзината
 • 12-V приклучок во централната конзола назад и во багажникот

Дополнителна опрема

 •  
 • Уни боја Pure White од палетата на моделот/Soul (темнa) внатрешност
 • Радио -навигациски систем Discover Media (FM/DAB+ радио, Bluetooth, 8 звучници)
 • Дигитален кокпит со можност за избор на повеќе профили
 • Поврзување со компатибилни паметни телефони App-Connect (Apple CarPlay, Google Android Auto, Mirrorlink)
 • Пристап и стартување на моторот без клуч Keyless Access
 • Електрично преклопливи ретровизори со периметарско осветлување
 • Систем за следење на притисоков во гумите со директно мерење
 • Темпомат со ограничувач на брзината
 • Пакет Хром (Сребрени кровни шини, хромирани лајсни поколу страничните стакла)
 • Задна камера
 • Резервно тркало со намалени димензии, варијабилен под во багажникот, алат и дигалка)
 • Пакет Безбедност (Систем за задржување на лента Lane Assist, Воздушно перниче за колена на возачот)
 • Подготовка за WeConnect или WeConnect Plus
 • Без систем за автономно сопирање
 • Без систем за повик во итен случај

Акциска цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

37.500 €

2.319.375 денари

Контакт

Заинтересирани сте за некој од нашите модели и сакате да добиете конкретна понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата и нашите продажни советници ќе ве контактираат за личен состанок.