LEON FR

1.5 TSI 150 DSG

Технички карактеристики

Работна зафатнина1498 ccm
Максимална моќност 110 kw / 150 кс
Менувач7 степен DSG
Потрошувачка на гориво6.1 / 4.2 / 4.9
Меѓуоскино растојание2684 mm
Димензии4368 / 1799 / 1442 mm
Емисија на издувни гасовиEU6
Емисија на CO2112 g/km
Максимална брзина km/h216
Волумен на багажен простор380 l

Стандардна опрема

БЕЗБЕДНОСТ

 • 6 воздушни перничиња (2 предни + 2 странични + 2 воздушни завеси)
 • Деактивација на совозачко воздушно перниче
 • Систем за контрола на пролизгување ASR + Систем против блокирање на сопирачките ABS
 • Електронска контрола за стабилност ESP + Индикатор за притисок во пневматици
 • Потсетник за сигурносен појас за возачко седиште
 • iSOFIX и Top Tether закачалки за прицврстување на 2 детски седишта на задната клупа
 • Резервно тркало со намалени димензии за привремена употреба

НАДВОРЕШНОСТ

 • Алуминиумски фелни Dynamic 17″, димензија 225/45 R17 91W
 • Рачки на вратите и куќишта на ретровизорите во боја на каросерија
 • Затемнети задни стакла

ЕЛЕКТРОНИКА

 • Keyless entry+go = отклучување / заклучување и стартување на моторот без клуч
 • Електрика на предни и задни стакла
 • Електрично прилагодување на надворешни ретровизори со грејачи и преклопување
 • Халогени предни светла со LED дневни светла + задни LED светла
 • Предни LED светла за магла со функција за аголно осветлување
 • “Доаѓање дома” функција за светла (со мануелна активација)
 • Climatronic
 • Media System Plus – Аудио систем со 8″ екран во боја чувствителен на допир, USB-C, Bluetooth, 8 звучници
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Индикатор за препорачан степен на пренос
 • SEAT профил на возење
 • Осветлена фиока пред совозачот
 • 12 V приклучок напред
 • Електрична паркирна кочница + Auto Hold функција
 • Камера со поглед назад
 • Дигитална инструмент табла

ВНАТРЕШНОСТ

 • Спортски предни седишта со штоф и делови на кожа
 • Алуминиумски прагови кај предните врати со натпис FR
 • Внатрешен хром пакет
 • Прилагодување на возачко и совозачко седиште по висина
 • Лумбарно прилагодување на возачко и совозачко седиште
 • Наслон за рака напред
 • Кожен мултифункционален управувач
 • Управувач и рачка на менувачот обложени со кожа
 • Задна клупа асиметрично преклоплива 1/3:2/3
 • Џебна преграда во позадината од предните седишта

Дополнителна опрема

 • Металик боја
 • PXX – SEAT FULL LED пакет: FULL LED предни светла, LED дневни светла, LED магленки со аголно осветлување, LED задни светла, LED светло позади за осветлување на табличките
 • PK5 – Сензори за паркирање, напред и позади со звучен сигнал и оптички приказ со park assist
 • PSS – “Convenience” пакет: сензор за автоматско вклучување на светлата, Coming Home & Leaving Home функција, сензор за дожд, внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
 • ZN2 – Навигациски систем: 10″ smart екран во боја чувствителен на допир, радио, 8 звучници, USB-C, Bluetooth, гласовни команди
 • PW1 – Зимски пакет: греење на предни седишта, греење на управувач
 • PMK – SEAT Full Link (Mirror Link + Apple Car Play + Android Auto)
 • PUK – Алуминиумски фелни 18″ Performance, машински обработени
 • PLH – Амбиентално осветлување внатре

Акциска цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

30.900 €

1.909.620 денари

Контакт

Заинтересирани сте за некој од нашите модели и сакате да добиете конкретна понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата и нашите продажни советници ќе ве контактираат за личен состанок.