KAROQ STYLE

2.0TDI 115 ks DSG

Технички карактеристики

Цилиндри/кубен метар1968 cm3
Вртежен момент Нм/пм300/1600-2500
Моќност85/2,750-4,250.
Просечна потрошувачка 4,7/100 km
Емисија CO2ЕU6AP
Забрзување0-100км10,6
БојаПортокалова металик
ЕнтериерЦрно сив

Стандардна опрема

 • 7 х воздушни перничиња (предни и странични за возач и совозач, странични воздушни завеси и перниче за колена на возачот)
 • ABS ESC ASR EDL HBA MKB Start & Stop систем за регенерација
 • FRONT ASSIST
 • Virtual Cockpit – дигитална инструмент табла
 • Сензори за паркирање напред и позади
 • Камера за паркирање позади
 • Навигациски систем AMUNDSEN со 8″ дисплеј, Web радио
 • Driving Mode Selection
 • Заштита на подвозјето од лоши патишта
 • Надворешен хром пакет
 • Декоративни прагови на предни врати
 • Преграда за безжично полнење
 • Мрежа во багажникот + карго елементи
 • Дво-страна покривка за багажниот простор
 • SUNSET – затемнети задни стакла
 • Linear Diamonds декоративни инсерти
 • Style Black ентериер – ткаенина
 • KESSY Full – централно отклучување/ заклучување без клуч
 • Амбиентално LED осветлување
 • Full LED предни светла со Matrix Beam асистент и динамична контрола на агол
 • Предни светла за магла со Corner функција
 • CLIMATRONIC (3-zone) со трозонско регулирање на температурата
 • Hill Hold control
 • Full LED задни светла во специјален дизајн со анимиран сигнал за вртење
 • Светлосен асистент со сензор за дожд
 • Електрична регулација, преклопување и самозатемнување на странични ретровизори со греење
 • Темпомат со ограничувач на брзина
 • Driver Alert System
 • Темпомат со ограничувач на брзина

Дополнителна опрема

 • WINTER пакет
 • Двокрак мултифункционален управувач со греење и педали за менување брзини за DSG
 • ECO пакет за ентериер
 • Алуминиумски фелни – PROCYON 7 х 18″
 • VARIOFLEX седишта

Вкупна цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

37.140 €

2.295.252 денари

Контакт

Заинтересирани сте за некој од нашите модели и сакате да добиете конкретна понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата и нашите продажни советници ќе ве контактираат за личен состанок.