FABIA STYLE

1.0MPI 80 КС MT5

Технички карактеристики

Цилиндри/кубен метар: 999 cm3

Вртежен момент Нм/пм: 93 / 3700 – 3900

Моќност: 59 / 6,300.

Просечна потрошувачка: 5,2/100 km

Емисија CO2: ЕU6AP

Забрзување 0-100км: 15.5 секунди

Боја: Сива металик

Ентериер: Сиво црн

Стандардна опрема

 • Сензори за паркирање позади
 • BOLERO радио со 8” дисплеј
 • ABS, ESC, ASR, EDL, EBV, HBA, MKB активни безбедносни системи
 • 2 USB-C приклучоци за полнење, позади
 • 6 x воздушни перничиња (за возач, совозач, странични перничиња напред и завеси за глава)
 • Front Assist – радар за автоматско сопирање
 • Lane Assist – систем за одржување на лента
 • Driver Activity Alert – систем за предупредување на замор кај возачот
 • Start/stop систем со регенеративно сопирање
 • Централно заклучување со далечинско
 • ISOFIX – подготовка за детско седиште, позади
 • Smart Link поврзување
 • KESSY Go копче за палење на моторот
 • Висинско прилагодување на двете предни седишта
 • Централен преден наслон за раце
 • Темпомат
 • Преграда за безжично полнење на телефон во предната конзола
 • CLIMATRONIC – Автоматски клима уред
 • Двокрак мултифункционален кожен управувач
 • Самозатемнувачки централен ретровизор
 • Хром лајсни на страничните прозори
 • Лумбално прилагодување на предните седишта
 • Сензор за дожд со светлосен асистент
 • Текстилни патосници
 • Grey Metallic декоративни инсерти
 • 15” Алуминиумски фелни ROTARE со пневматици 185/65 R15
 • Style Black/ Grey ентериер – ткаенина
 • Електрични стакла на сите врати
 • Maxi Dot борд компјутер

Дополнителна опрема

 • Централен наслон за раце за задните патници со држач за чаша
 • Сензори за паркирање напред и позади
 • Virtual Cockpit – дигитална инструмент табла
 • Color Concept во Црна боја
 • Smart Link поврзување (безжично за Apple)
 • Камера за паркирање позади
 • Алуминиумски фелни 6J х 16 – PROXIMA Aero Black со пневматици 195/55 R16
 • Hill Hold Assistant – Асистент за поаѓање на угорнини

Вкупна цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

18.617 €

1.150.530 денари

Контакт

Заинтересирани сте за некој од нашите модели и сакате да добиете конкретна понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата и нашите продажни советници ќе ве контактираат за личен состанок.