Porsche Cayenne E-Hybrid Platinum Edition

Зафатнина на мотор: 2995 ccm

Сила kW/кс: 250 / 340

Моќност на електромоторот: 100 / 136

Модел: 9YADE1

Менувач: Aвтоматски 8-степен Tiptronic

Боја: 2T2T CM Црна металик

Двобојна внатрешност

Сериска опрема: Platinum Edition

 • Перманентен погон на 4 тркала
 • Автоматски менувач Tiptronic со 8 брзини
 • Porsche Stability Management – ABS, ASR, ABD, EDC
 • Контрола на притисок во гуми
 • Компресор и лепак
 • Серво волан
 • Електронски имобилајзер
 • Електрична паркинг кочница и Porsche Hill Control
 • “SPORT” модус
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Електрично подесување на предните и задни прозори
 • Сензор за дожд
 • Борд компјутер
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Навигационен систем, 10 звучници , 150 Watt
 • Универзален аудио приклучок
 • Bluetooth interface
 • 2 x USB приклучоци
 • Auto START/STOP функција
 • Автоматски двозонски клима уред
 • LED светла
 • Трето стоп светло (LED) интегрирано во задниот спојлер,
 • Воздушни перничиња за возач и совозач
 • Странични перничиња за возач и совозач интегрирани во седиштата
 • Воздушни перничиња за колена за возач и совозач, 
 • Воздушна странична завеса за заштита на глава-напред и назад
 • ISOFIX подготовка на задните седишта
 • Спортски седишта со електрично подесување во 8 насоки
 • Обложување на седиштата во комбинација кожа/вештачка кожа
 • Преден наслон за рака
 • Деллива задна клупа
 • Висинско и длабинско подесување на воланот
 • Темпомат
 • Греени надворешни ретровизори со ел. подесување и преклопување
 • Мултифункционален кожен волан
 • Алармен уред
 • Електрично затворање на багажната врата
 • Sport Chrono пакет
 • Porsche Active Suspension
 • Странични лајсни на прозорите во црна боја (висок сјај)
 • Спортски издувни цевки во црна боја
 • Сервотроник
 • Затемнети стакла
 • Греење на седишта напред
 • Патосници
 • Декорација со Алуминиум Rhombus во внатрешноста
 • Porsche лого на наслоните за глава
 • Алуминиумски фелни 21″ Spyder дизајн напред 9.5J x 21 со гуми 285/40 R21, назад 11J x 21 со гуми 315/35 R21 фарбани во боја Satin
 • Панорамски сончев кров

Дополнителна опрема

 • Црна боја
 • Двобојна кожна внатрешност ( Black/Mojave beige )
 • Спортски издувен систем со издувни цевки во црна боја
 • Адаптивна воздушна суспензија со Porsche Active Suspension Management (PASM)
 • Кровни шини во црн алуминиум
 • Греење на седишта (напред и назад)
 • Вентилација на седиштата (напред)
 • Кабел за полнење (режим 3) 4,5 m
 • LED Matrix главни предни светла со вклучен Porsche динамичен систем на светла (PDLS)
 • Автоматска контрола на климата со четири зони
 • Пакет за пушачи
 • Остава за телефон со безжично полнење
 • Меко затворање на вратите
 • ParkAssist со 360 степени поглед
 • 7.2 kW On-board AC полнач со Mobile Charger Connect
 • Адаптивен темпомат со итно споирање и систем за одржување на лента со ограничувач на брзина
 • Адаптивни спортски седишта напред (18-насоки со електрика)
 • LED светлосна проекција на ‘PORSCHE’ лого од вратите
 • Асистент на промена на лента

Цена на дополнителната опрема:

27.944 €

Вкупна цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

155.769 €

9.626.524 денари

Контакт

Заинтересирани сте за некој од нашите модели и сакате да добиете конкретна понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата и нашите продажни советници ќе ве контактираат за личен состанок.