VW_nbdLogo_reg_darkblue_office_RGB

Caddy 5 Plus

Мотор: 2.0 TDI Common RailМаксимална брзина: 175 km / h
Број на цилиндри: 4Потрошувачка на гориво: 6.0/3.9/4.7 l/100 km
Зафатнина на моторот: 1,968 cm3Капацитет на резервоар: 50 l
Моќност: kW (KS): 75 (102)Меѓуоскино растојание: 2,755 mm
Менувач: 6-МануеленБоја на возилото: Сребрена Металик
Погон: напред 

Стандардна опрема

 • Делумно поцинкувана каросерија
 • Црни пластични браници
 • Надворешни ретровизори црна боја, рачки на вратите во боја на возилото
 • Подготовка за кровни шини
 • Странична десна лизгачка врата
 • Станична лева лизгачка врата
 • Задна единечна врата со прозор, се отвара нагоре
 • Термоизолациони тонирани стакла
 • Диск сопирачки напред и позади
 • ESP  Електронска стабилизирачка програма
 • ABS антиблокирачки систем на сопирачките
 • ASR  контрола на пролизгување
 • MSR  контрола на влечниот вртежен момент
 • EDL  електронска блокада на диференцијалот
 • Помош при тргнување по нагорнина
 • Startstop систем си регенеративно сопирање
 • SCR (Selective Catalytic Reduction) технологија
 • Резервоар  15l за редуцирачки агенс за азотни оксиди AdBlue®
 • Сервоуправувач  електромеханички (servotronic)
 • Челични тркала 6.5J x 16, црни; Гуми 205/60 R16 96H XL, со намалено триење, сребрени раткапни
 • Сет за поправка наместо резервна гума
 • Воздушно перниче за возач и совозач, совозачкото со можност за деактивирање
 • Странични и завесни воздушни перничиња за возач и совозач, завесни перничиња за надворечните седишта во патничкиот простор
 • Мултифункционален волан со контрола на радио, борд компјутер и телефон
 • Фабричко обложување на седиштата “Double grid”
 • Стандардни седишта во кабина
 • Висинско подесување на возачкото седиште
 • Асиметрично поделени седишта во 1та редица, 1/3 до 2/3 преклопливи и поместливи
 • Теписон на подот во возачката кабина
 • Теписон на подот во патничкиот/ товарниот простор
 • Демонтажна роло полица за багажнот  простор
 • Регулирање на волан  висинско и длабинско
 • H7 Халогени фарови со двојна оптика
 • Автоматска вклучување на фаровите со одделни дневни светла
 • Регулирање на висината на фаровите
 • Електронска заштита имобилајзер “Транспондер”
 • Систем за детекција на замор на возачот
 • Бордкомпјутер “Плус”
 • Звучен и светлосен сигнал за неврзани појаси за возач и совозач
 • Бришачи на ветробранското стакло со сензор за светлина
 • Електрика на предни прозори
 • Надворешните ретровизори со електрично подесување и загревање
 • Централно заклучување со далечинско управување
 • Втор клуч со далечинско управување
 • Радио систем “Composition Audio”  со (6.5инчен) екран во боја чувствителен на допир
 • (бројот на звучниците е различен кај различни изведби)
 • Подготовка за мобилен телефон  Bluetooth
 • LED светло за читање во патничкиот простор
 • Комфорно обложување на страниците во патничкиот простор

Дополнителна опрема

 • Резервна гума под возилото
 • Фарбани браници во боја на возилото
 • Електричен дополнителен грејач на воздухот
 • Полуавтоматски клима уред – Climatic
 • eCall – систем за повик во случај на незгода
 • Мултифункционален кожен волан
 • Систем за регулација на брзина-темпомат
 • 2 USB приклучоци од задната страна на централната конзола
 • Наслон за раце централната конзола со висинско и должинско подесување
 • Задна дупла крилна врата со прозори
 • Црни кровни шини
 • Затемнети стакла во патничкиот простор
 • Пушачки пакет
 • Зголемување на носивоста

Акциска цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

27.870 €

1.722.366 денари

Контакт

Заинтересирани сте за некој од нашите модели и сакате да добиете конкретна понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата и нашите продажни советници ќе ве контактираат за личен состанок.