ATECA FR

2.0 TDI 150 DSG

Технички карактеристики

Работна зафатнина1968 ccm
Максимална моќност110 kw / 150 ks
Менувач7-степен автоматик
Потрошувачка5.6 / 4.4 / 4.8
Меѓуоскино растојание2638 mm
Димензии4381 / 1841 / 1615 mm
Норма на емисијаEU6
CO2 емисија:126
Макс. Брзина km/h200
Волумен на багажник510 l

Стандардна опрема

БЕЗБЕДНОСТ

 • EuroNCAP 5*: 7 воздушни перничиња (2 предни + 2 странични + 2 завеси + воздушно перниче за колена на возачот)
 • Можност за деактивација на совозачко воздушно перниче
 • Потсетник за неврзан појас на сите седишта
 • ABS + ASR + ESP + XDS
 • 2 iSOFIX и 2 Top Tether за прицврстување на детски седишта на задната клупа
 • Безбедносен пакет: Индикатор за притисок во пневматици + детектор на замор
 • Детектирање на возила во слепа точка
 • Асистент за задржување на лента на возење
 • Асистент за долги светла

НАДВОРЕШНОСТ

 • Алуминиумски фелни Performance 18″, пневматици 215/50 R18 95W
 • Мало резервно тркало со алат и дигалка
 • Хромирани кровни шини и хромирани рамки на прозорите
 • Затемнети стакла
 • Рачки на врати и куќишта на ретровизори во боја на каросерија со периметарско осветлување во ретровизорите (welcome light)
 • Хромирана рамка на решетката напред
 • Видлива двојна издувна цевка
 • Комфорна суспензија

ЕЛЕКТРОНИКА

 • Keyless entry+go = отклучување и стартување на моторот без клуч
 • Електрика на предни и задни стакла
 • Електрично прилагодување на надворешни ретровизори со грејачи и преклопување
 • Автоматски 2 зонски клима уред “Climatronic”
 • Електрична паркирна кочница + Auto hold
 • Индикатор за препорачан степен на пренос
 • SEAT Full LED + LED дневни светла
 • LED задни светла
 • Предни светла за магла со аголно осветлување
 • Park assist: Помош при паралелно паркирање и сензори за паркирање напред и назад
 • Камера со поглед назад
 • Навигациски систем: 9.2″ екран во боја чувствителен на допир, 8 звучници, USB-C, Bluetooth, говорно давање наредби
 • SEAT Drive Profile: избор на профил на возење
 • Адаптивен темпомат + Front assist: Асистент при ризик од фронтален судар
 • “Convenience” пакет: сензор за автоматско вклучување на фаровите, Coming Home & Leaving Home функција, сензор за дожд, внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
 • 12 v приклучок напред
 • LED внатрешно осветлување + мултиколор амбиентално осветлување. Осветлена фиока пред совозачот и светло во багажникот

ВНАТРЕШНОСТ

 • Мултифункционален кожен управувач (со Tiptronic кај DSG), рачка на менувачот обложена со кожа
 • Внатрешен хром пакет
 • Алкантара спортски седишта во црна боја
 • Прилагодување на возачко и совозачко седиште по висина и лумбарно
 • Алуминиумски лајсни на праговите на предните врати
 • Деллива преклоплива задна клупа
 • Наслон за рака напред со кутија и држач за чаши
 • Наслон за рака позади и механизам за лесно преклопување на задната клупа во багажникот
 • Можност за прикачување торби на закачалки во багажниот простор
 • Плафон во црна боја

Дополнителна опрема

 • Бела металик боја
 • PMK – SEAT Full Link (Mirror Link + Apple Car Play + Android Auto)
 • PFK – Full Digital Kombi: целосно дигитална инструмент табла.
 • WW1 – Зимски пакет: греење на предни седишта + греење на бризгалки
 • PCT – Top view camera – Систем камери со приказ од 360 степени + камера со поглед назад
 • PHF – Handsfree electric Tailgate – Електрично отварање и затварање на багажникот со систем за безконтактно отварање и затварање со движење на ногата под браникот
 • PB1 – Бежично полнење на мобилен телефон
 • PTC – Сончев кров
 • PUV – Exclusive 19″ алуминиумски фелни машински обработени  

Акциска цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

40.900 €

2.527.620 денари

Контакт

Заинтересирани сте за некој од нашите модели и сакате да добиете конкретна понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата и нашите продажни советници ќе ве контактираат за личен состанок.