audi-logo

A3 Sportback 30 TDI

Модел: 8YAADC

Зафатнина на моторот: 1968 ccm

Сила kW/KS: 85 / 116

Менувач: Mануелен 6 брзини

Боја: Т9Т9 AI, Бела акрилна

Црна внатрешност

Стандардна опрема

 • Патосници напред и назад
 • Електромеханички серво волан
 • Сет за репарација на гуми (компресор и лепак)
 • Прва помош и триаголник
 • Спортски 3-крак мултифункционален волан
 • Мануелно висинско подесување на предните седишта
 • Преклопување на задните седишта
 • Централно заклучување со далечинска контрола
 • Air bag за возач и совозач напред, странични и за глава
 • Црни украсни лајсни околу прозорите
 • Декоративни елементи во внатрешноста Platinum Gray
 • Надворешни ретровизори ел. подесиви со греење
 • Електронски имобилизатор
 • Дигитална инструмент табла со величина 10.25″
 • Start stop систем
 • LED фарови напред
 • Сензор за светло и дожд, 6 звучника
 • Bluetooth конекција за мобилен телефон
 • Алуминиумски тркала 5-крак дизајн 7Ј х 16 со гуми 205/55 R16
 • MMI Радио plus
 • Мануелен клима уред
 • Eлектромеханичка паркинг кочница
 • Електрично подесување на сите прозори

Дополнителна опрема

 • Дигитален радио прием
 • Audi drive select
 • ISOFIX подготовка на предно совозачко седиште
 • Контрола на притисок на гуми
 • Резервно тркало
 • Спортски кожен трокрак мултифункционален волан Plus
 • Алуминиумски кровни шини
 • Аблендирачки внатрешен ретровизор
 • Хромирани лајсни околу стаклата
 • Audi smartphone interface
 • Алуминиумски изглед во внатрешноста
 • Audi Hold assist
 • Комфорт пакет (6Е3 Централен наслон за рака напред , 8T6 Тепомат, 9AQ Автоматски дигитален клима уред со 2-зони, QQ1 Дополнително внатрешно осветлување во бела боја, 4A3 Греење на предни седишта, KA2 Камера за паркирање назад)

Вкупна цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

36.280 €

2.249.360 денари

Контакт

Заинтересирани сте за некој од нашите модели и сакате да добиете конкретна понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата и нашите продажни советници ќе ве контактираат за личен состанок.