VW_nbdLogo_reg_darkblue_office_RGB

Новиот T-Roc

Модел:T-Roc FL Style 1.5 TSI 150 DSG 
Моделски код:D114KEX5
Ниво на опременост:Style 
Работна зафатнина на моторот:1498 ccm 
Моќност / макс. вртежен момент:110 kW ( 150 КС ) / 250 Nm 
Менувач:DSG, 7 степен автоматски менувач со двојна спојка, погон на предните тркала 
Седишта:5 
Должина x широчина x височина [mm]:4236 x 1819 x 1573 
Волумен на багажникот:445 l 
Капацитет на резервоарот за гориво:ca. 50 l 
Потрошувачка на гориво:5,4 [6,3] l / 100 km во комбиниран режим на возење NEDC [WLTP] 
CO2 емисија:123 [142] g/km во во комбиниран режим на возењe NEDC [WLTP] 
Норма на емисијаEURO 6d–ISC-FCM 

Стандардна опрема

НАДВОРЕШНОСТ

 • 5 врати
 • Алу фелни „Johannesburg“, 17″, полирано чело, 7J x 17,
 • гуми 215/55 R17, низок отпор на тркалање, сигурносни навртки
 • Браници во боја на каросеријата, хромирана лента на решетката за отворот на воздух
 • Кровни шини, сребрени, елоксирани
 • Куќиштата на ретровизорите во боја на кровот
 • Зелени термоизолациони стакла
 • LED Plus предни светла со LED дневни светла
 • Автоматско активирање на предните светла со LED дневни светла и функции „Coming Home/Leaving Home“
 • Динамична контрола на досегот на предните светла
 • Контрола на долгите светла „Light Assist“
 • Темно црвени задни светла во LED изведба
 • Предни светла за магла и лоши временски услови и светло за свиоци
 • Задно светло за магла на едната страна, помошни светла на двете страни
 • Без ознаки за мотор на вратат од просторот за багаж

ВНАТРЕШНОСТ

 • Мултифункционален кожен волан со типтроник, за DSG
 • Кожен менувач за брзини
 • Спортски комфорни предни седишта
 • Предните седишта прилагодливи по висина
 • Централен потпирач за раце напред
 • Асиметрично подделив и преклоплив наслон на задните седишта со централен потпирач за раце
 • Преслекување на предните и надворешните задни седиштата во текстил „ArtVelours“
 • Декоративни уметоци „Deep Iron Gray“ на инструмент таблата, централна конзола и предните врати
 • Висински подесив под во багажникот со можност за отстранување
 • Педалите од полиран не’рѓосувачки челик
 • Изведба за пушачи

БЕЗБЕДНОСТ

 • Систем за заклучување/отклучување и стартување на моторот без клуч „Keyless Access“
 • Сигурносно оптимизирани наслони за глава напред
 • Три наслони за глава на задните седишта
 • Воздушни перничиња за возач и совозач со можност за деактивација на совозачкото перниче
 • Воздушни завеси за патниците на предните и надворешните задни седишта 
 • вкл. странични воздушни перничиња напред
 • Сигурносни појаси со три точки на поврзување и предзатегнувачи за надворешните задни седишта
 • Предупредувачки сигнал за неповрзани сигурносни појаси на предните и задните седишта
 • ISOFIX точки за прицврстување на 2 детски седишта на задната клупа
 • Електронска контрола на стабилноста на возилото ESC, 
 • вкл. ABS, ASR, EDL, EDTC и стабилизација на приколка
 • Адаптивен темпомат ACC Stop & Go вкл. ограничувач на брзината
 • Автономно сопирање во итни случаи „Front Assist“
 • Проактивен систем за заштита на патниците во комбинација со „Front Assist“
 • Систем за задржување во лента „Lane Assist“
 • Помош при тргнување на нагорнина „Hill Assist“
 • Систем за детектирање на пешаци
 • Систем за предупредување на возачот
 • Електронски имобилизатор
 • Индикатор за издишана гума
 • Прва помош и предупредувачки триаголник 

ФУНКЦИОНАЛНОСТ

 • Електрично преклопливи и прилагодливи надворешни ретровизори со греење и функција за меморија
 • Електрично движени стакла
 • Бришач на задното стакло со променлив интервал
 • Сензор за дожд
 • Задна камера
 • 2 x LED светла за читање напред и 2 назад
 • „Air Care Climatronic“ двозонска автоматска контрола на клима со филтер за воздух со активен јаглен
 • 2 x USB-C приклучоци напред, 2 x USB-C приклучоци за полнење на централната конзола позади
 • Дигитален кокпит „Pro“
 • (10.25″ мултифункционален дисплеј во повеќе бои со можност за избор на повеќе инфо-профили)
 • Интерфејс за мобилен уред „Comfort“ со функција за иднуктивно (безжично) полнење
 • Радио „Ready 2 Discover“
 • (8″ екран во боја, чувствителен на допир со сензори за близина, FM/DAB + дигитален радио прием, 
 • Bluetooth, 6 звучници, App-Connect вкл. App-Connect Wireless за Google Android Auto и Apple Car Play,
 • подготовка за We Connect и We Connect Plus)
 • Старт/Стоп систем со регенерација при кочење
 • Помош при паркирање „Park Assist“ со паркинг сензори напред и назад „Park Distance Control“
 • Електромеханичка паркинг сопирачка со Auto Hold функција
 • Електромеханичко сервоуправување, со дејство зависно од брзината
 • Резервно тркало, челично, со намалени димензии
 • Алат и дигалка

Дополнителна опрема

 • Надворешност: Металик боја сребрена Pyrite Silver / Внатрешност: Titanium Black – Anthracite
 • Подготовка за WeConnect и WeConnect Plus
 • Алу фелни „Johannesburg“, 17″, Црни,   полирано чело, 7J x 17, гуми 215/55   R17, сигурносни навртки
 • Дополнително затемнети задните   странични стакла и задното стакло

Акциска цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

32.490 €

2.009.507 денари