VW_nbdLogo_reg_darkblue_office_RGB

ID.3 Pro Performance

МоделID.3 Pro Performance
Код на моделE113MJE5
Ниво на опремаPro
Работна зафатнина на моторот0 cm3
Моќност / вртежен момент150 KW (204 КС)/310 Nm
ПерформансиЗабрзување 0-100 Km: 7,3 s/Макс. Брзина 160 Km/h
Менувач1 степен автоматски, погон на задните тркала
Седишта5
Должина x висина x ширина [mm]4261  х 1809 х 1568
Капацитет на одделот за багаж385 L
Капацитет на батеријата58 KWh
Потрошувачка на енергија15,4 KWh/100 Km во комбиниран циклус на возење WLTP
Време на полнење AC 11 KW, 0-100% SOC06:15 h
Време на полнење DC 100 KW, 5-80% SOC00:35 h
Досег419 Km во комбиниран циклус на возење WLTP
Очекуван досег во пракса300-420 Km
Емисија на СО20 g/Km во комбиниран циклус на возење WLTP
Норма на емисијаEuro 6 (AX)Стандардна опрема

НАДВОРЕШНОСТ

 • Предни светла LED со автоматско вклучување на дневните светла
 • LED задни светла
 • Целосни капаци на тркалата
 • Гуми 215/55 R 18
 • Челични тркала 7,5 J x 18
 • Зелено тонирани стакла

ВНАТРЕШНОСТ

 • 3 задни седишта, со асиметрично поделен и преклоплив наслон
 • Амбиентално осветлување 10 бои
 • Потпирач за раце за предните седишта
 • Централна конзола со 2 држачи за чаши напред
 • Мултифункционален волан со контроли на допир
 • Централни панели на седиштата на предните и надворешните задни седишта во текстил „Fragment“
 • Текстилни патосници

БЕЗБЕДНОСТ

 • Воздушно перниче за возач и совозач, со деактивирање на воздушно перниче за совозач
 • Автоматски појаси со три точки напред со затегнувачи на ремени
 • е-звук
 • ISOFIX точки за фиксирање на детски седишта на надворешните задни седишта и на совозачкото седиште, компатибилни со i-Size
 • Предни и странични воздушни перничиња со централно воздушно перниче
 • Систем за автономно сопирање при итни случаи „Front Asssit“ со детектирање на пешаци и велосипедисти
 • Систем за контрола на притисокот во гумите
 • Диск сопирачки напред
 • Предупредувачки триаголник
 • Звучно и графичко предупредување за неприкачени предни и задни сигурносни појаси
 • Електронски имобилизатор

ФУНКЦИОНАЛНОСТ

 • 2 USB-C интерфејси напред
 • 4 + 1 звучници
 • App-Connect Wireless (Apple CarPlay и Android Auto, со компатибилни мобилни уреди)
 • Електрично прилагодливи и загреани надворешни ретровизори
 • Адаптивен темпомат ACC, со ограничувач на брзината
 • DAB + дигитален радио прием
 • Избор на профил за возење
 • Систем за климатизација „Air Care Climatronic“
 • Кабел за полнење mode 3, type 2, 16 А.
 • Кабел за полнење на домашен приклучок 230 V/10 A (2.3 KW)
 • Огледала за шминка осветлени во штитниците за сонце
 • Систем за препознавање на замор кај возачот
 • Систем за навигација „Discover Pro“
 • Интервалска функција на предните бришачи со сензор за дожд
 • Систем за стартување без клуч
 • Електромеханички серво управувач, регулиран во зависност од брзината
 • Говорно управување со дел од функциите во инфотејнмент системот
 • Телефонски интерфејс Bluetooth со бежично полнење
 • Алат и сет за поправка на гуми (12-V компресор и лепак)

Дополнителна опрема

 • Надворешност: Ексклузивна металик боја Makena Turquoise со црн покрив / Внатрешност: Platinum Grey – Soul Black
 • Алуминиумски тркала East Derry 18″ Црни, полирано чело, гуми 215/55 R18, сигурносни навртки
 • Пакет за помош (задна камера, осветлени вдлабнатини на рачките на вратите, систем за заклучување и стартување без клуч
 • „Keyless Access“ со Safelock, алармен систем против кражба со мониторинг на внатрешноста, резервна сирена и заштита од одвлекување, проактивен систем за заштита на патниците во комбинација со „Front Assist“, помош при паркирање „Park Assist Plus“ со контрола на растојание при паркирање „Park Distance Control“)
 • Енергетски ефикасна топлинска пумпа за оптимизирање на досегот
 • Инфо-забавен пакет (навигациски систем „Discover Pro“, 10″ екран во боја чувствителен на допир, дигитален радио прием DAB +, 4 + 1 звучници, 2 x USB-C приклучоци, Bluetooth, изведба за мобилен уред „Comfort“ со функција за индуктивно (безжично) полнење)
 • Систем за итни повици eCall
 • Без Car2X

Акциска цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

39.990 €

2.473.382 денари

Контакт

Заинтересирани сте за некој од нашите модели и сакате да добиете конкретна понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата и нашите продажни советници ќе ве контактираат за личен состанок.