audi-logo

e-tron Sportback S-Line 55 quattro

Модел: GEACAE
Нето / Бруто капацитет на батеријата: 86 kWh / 95 kWh
Моќност: 300 kW / 408 к.с.
Досег – 408 км
Менувач: Автоматски
Боја: 2Y2Y MP, Бела металик
Црна внатрешност

Стандардна опрема

 • Quattro погон на сите тркала
 • Алуминиумски фелни 9J х 20 5 крак “dynamic” дизајн, со гуми 255/50 R20
 • Систем за контрола на притисокот во гумите
 • Комплет за поправка на гуми ( компресор и лепак )
 • Куќишта за надворешен ретровизор во боја на каросеријата
 • Надворешни ретровизори електрично подесиви, греени
 • Адаптивна воздушна суспензија Sport
 • LED предни светла
 • LED задни светла
 • Електронски имобилизатор
 • Воздушни перничиња за возач и совозач – напред и странични
 • Воздушни перничиња за глава
 • Оперативни копчиња во мат црна боја
 • Внатрешна декорација Graphite Gray fine paint
 • Audi music interface
 • Автоматски клима уред со регулација за возач и совозач
 • Наслон за рака напред Basic
 • Audi Virtual Cockpit
 • Електромеханички серво волан
 • Штоф “Effekt” на седиштата
 • Стандардни седишта со мануелно подесување (напред)
 • Багажна врата со електрично отворање и затворање
 • Хромирани лајсни околу прозорците 
 • On-board charger 11 kW

Дополнителна опрема

 • Адаптивна воздушна суспензија
 • Панорамски стаклен кров
 • Црни кровни шини
 • Црни лајсни околу стаклата
 • Алу. фелни, 10 крак rotor дизајн, Anthracite Black 9.5×21, со гуми 265/45 R21
 • Комфорен преден наслон за рака
 • Надворешни ретровизори, греени, електрично преклопливи, со затемнување, со меморија ( во комбинација со WCB )
 • Обложување на горниот дел од инструмент таблата со кожа
 • LED проекција од вратите
 • Bang & Olufsen premium sound system со 3D звук
 • Audi Virtual Cockpit Plus
 • Климатизација во мирување
 • Контролни копчиња во црна сјајна боја со хаптички фидбек со алуминиумска декорација
 • Серво затворање на вратите
 • Audi Smartphone Interface
 • Втор приклучок за полнење од совозачката страна
 • On-board charger 22 kW
 • Држач за полнач за ѕид
 • Адаптивен темпомат
 • Паркинг сензори со камера 360° ( во комбинација со WCA )
 • Предни седишта, електрично подесиви, возачкото со меморија
 • Пакет прегради и пакет за багажен простор
 • Затемнети задни стакла
 • Амбиентални светла во внатрешноста, во LED технологија, во повеќе бои
 • Комфорт пакет – 9AQ – Четиризонски автоматски клима уред, PGC – Comfort Key, KA2 – Камера за паркирање назад, 4A3 Греење на предни седишта
 • Technology пакет – PCM City assistance пакет – Audi Pre sense rear, Audi Side Assist, предупредување при излегување од возилото, Front and rear cross traffic alert, 6XK Надворешни ретровизори, греени, електрично преклопливи, со затемнување, PX6 – MATRIX LED светла
 • S-line спорт пакет – Спортски предни седишта, Обложување на седиштата во комбинација кожа/микрофибер, Трокрак мултифункционален кожен волан со шалтер за брзини, Декорација во внатрешноста со темен брусен алуминиум, Алуминиумски прагови на вратите, осветлени, обложување на кровот со црн штоф
 • Металик боја
 • Сигурносни завртки на тркалата
 • Кожен четирикрак волан, мултифункционален, со шалтер за брзини
 • ISOFIX подготовка на предното совозачко седиште
 • Аблендирачки внатрешен ретровизор
 • Воздушно перниче за возачот и совозачот, со деактивирање на воздушното перниче за совозачот
 • Lane Departure Warning
 • Audi pre sense city
 • MMI Навигација плус
 • Audi pre sense basic
 • Темпомат
 • Audi Sound system
 • Паркинг сензори напред и назад
 • e-tron адаптер за полнење – Compact
 • Дигитален радио прием

Вкупна цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

123.717 €

2.670.454 денари