Porsche Taycan GTS

Сила: 380 kW / 517 кс

Максимална сила со Overboost: 440 kW / 598 hp

Досег: од 439 до 504 km

Капцитет на батеријата (бруто) – 93.4 kWh

Модел: Y1ADE1

Менувач: Автоматски

Боја: 2T2T QW Црна металик

Двобојна внатрешност

Дополнителна опрема

 • Црна металик боја
 • Двобојна кожна внатрешност – Black/Crayon
 • Систем за управување на задната оска, вкл. и сервотроник
 • “Electric” лого на предните врати
 • Porsche Surface Coated кочници со црно фарбани шепи
 • Сет за поправка на гуми – Компресор и лепак
 • Јонизатор
 • Панорамски кров – фиксен
 • Греење на седишта (напред и назад)
 • Вентилација на предни седишта
 • Comfort key – заклучување и отклучување без употреба на клуч
 • Аблендирачки внатрешен и надворешни ретровизори
 • Задна клупа за 3 патници
 • Porsche лого втиснато на наслоните за глава
 • Електрично преклопливи надворешни ретровизори
 • Кабел за полнење (Mode 3)
 • Lane change assist
 • MATRIX LED светла со Porsche Dynamic Light System S
 • Топлинска пумпа
 • Пепелник и запалка
 • BOSE Surround Sound-System
 • Алуминиумски фелни 21″ Mission E Design
 • Дисплеј за сопатникот
 • Камера за паркирање – 3D Surround View
 • On-Board AC-полнач со 22 kW
 • Четиризонски клима уред
 • Head-up дисплеј
 • Адаптивен темпомат со систем за одржување на лента
 • LED светлосна проекција од долниот дел на вратите
 • Aдаптивни спортски седишта со електрично подесување во 18 насоки со меморија
 • Пакет за багажен простор
 • Амбиентално осветлување
 • Стакло со термална и звучна изолација, вклучува и затемнети задни стакла

Цена на дополнителната опрема:

34.432 €

Вкупна цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

188.861 €

11.671.610 денари

Потребни ви се повеќе информации?

Сакате да добиете понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата подолу со вашите податоци и нашите продажни советници ќе ве контактираат.