Dejan Gorgievski

ŠKODA ENYAQ IV

ŠKODA го претстави многу очекуваниот, целосно електричен SUV, ENYAQ iV. Новиот модел нуди голем досег и огромен избор на практични функционални карактеристики кои одговараат на потребите на секој клиент.

45 години икона: Porsche 911 Turbo

Porsche 911 Turbo е есенцијата на спортскиот автомобил со високи перформанси, секојдневна употребливост и традиција од 45 години. По лансирањето на пазарот на 911 Turbo S, сега се воведува следната генерација 911 Turbo Coupé и Cabriolet, кои се помоќни и побрзи, со индивидуален дух. Благодарение на нивните мотори од 580 КС, за 40 КС повеќе …

45 години икона: Porsche 911 Turbo Read More »

Запознајте го el-Born: Првото, целосно електрично возило на CUPRA

• Неверојатен дизајн на надворешноста за новиот модел на CUPRA: el-Born • Највисок квалитет и софистицираност во внатрешноста со спортски карактер • Перформансите и динамиката се јасен фокус во развојот на возилото: 0 до 50 км на час за само 2.9 и DCC Sport ексклузивно развиен за CUPRA el-Born • Опсег до 500 км благодарение …

Запознајте го el-Born: Првото, целосно електрично возило на CUPRA Read More »

Новата ŠKODA Octavia

ŠKODA Octavia е столб на портфолиото на возила од чешкиот бренд .

Македонска премиера на Volkswagen Golf 8

Golf е најуспешниот светски концепт на патнички автомобил, задржувајќи ја истата филозофија и конфигурација безмалку пет децении.