VW_nbdLogo_reg_darkblue_office_RGB

ID.4 Pro Performance

 • Модел: ID.4
 • Код на модел: E213MNЕ5
 • Ниво на опрема: Pro Performance
 • Работна зафатнина на моторот: 0 cm3
 • Максимална моќност / максимален вртежен момент: 150 kW ( 204 КС ) / 310 Nm
 • Перформанси Забрзување 0-100 km: 8.5 s / Макс. брзина 160 km/h
 • Менувач: 1 степен автоматски, погон на задните тркала
 • Седишта: 5
 • Должина x висина x ширина [mm]: 4584 х 1852 х 1640
 • Капацитет на одделот за багаж: 543 l / 1575 l
 • Капацитет на батеријата: 77 kWh
 • Потрошувачка на енергија: 18,6 kWh/100 km во комбиниран циклус на возење WLTP
 • Време на полнење AC 11 kW, 0-100% SOC: 07:30 h
 • Време на полнење DC 125 kW, 5-80% SOC: 00:38 h
 • Досег: 508 km во комбиниран циклус на возење WLTP
 • Очекуван досег во пракса: 360 – 520 km
 • Дополнет досег при полнење DC 125 kW во времетраење од 30 мин. (5% SOC, WLTP): 320 km
 • Емисија на СО2: 0 g/km во комбиниран циклус на возење WLTP
 • Норма на емисија: Euro6 (AX):

Стандардна опрема

НАДВОРЕШНОСТ

 • 5 врати
 • Браници во боја на каросерија
 • Зелено тонирани стакла
 • Електрично прилагодливи, преклопливи надворешни ретровизори со греење
 • Периметарско осветлување со проекција на лого
 • LED предни светла со автоматско вклучување на дневни светла
 • LED задни светла
 • Алу фелни „Hamar“ 19″, црни, полирано чело, 8J x 19, гуми 235/55 R19 напред, гуми 255/50 R19 назад, сигурносни навртки

ВНАТРЕШНОСТ

 • Амбиентално осветлување во 10 бои
 • Автоматско затемнување на внатрешниот ретровизор
 • Осветлени огледала во штитниците за сонце
 • Рамката на инфо-забавниот дисплеј, воланот и централните контроли во црна боја
 • Мултифункционален волан со контроли на допир
 • Неразделива задна клупа, асиметрично преклоплив и поделив наслон за грб
 • Преслекување на предните седиштата и надворешните задни седишта во текстил „Matrix“
 • Текстилни патосници напред и назад
 •  

БЕЗБЕДНОСТ

 • Воздушно перниче за возач и совозач, со деактивирање на воздушното перниче за совозач
 • Воздушна завеса напред и назад, странични воздушни перничиња напред, централно воздушно перниче
 • Безбедносни појаси со три точки на поврзување напред со прилагодување на висината и предзатегнувачи
 • Звучно и светлосно предупредување за неприкачени појаси напред и назад
 • ISOFIX/i-Size точки за прицврстување на детски седишта на задните седишта и на совозачкото седиште
 • Паркинг сензори напред и назад со графичко и звучно предупредување за препреки „Park Distance Control“
 • Систем за предупредување на возачот (препознавање на замор)
 • Автономно сопирање при инти случаи „Front Assist“, со мониторинг на пешаци и велосипедисти
 • Систем за задржување на лента „Lane Assist“
 • Динамичен приказ на сообраќајни знаци
 • Електронски имобилизатор
 • Систем за итни повици „eCall“
 • Предупредувачки триаголник
 • Алат и сет за поправка на пневматик со компресор и лепак
 •  

ФУНКЦИОНАЛНОСТ

 • „Climatronic“ систем за климатизација со филтер за воздух со активен јаглен и стационарна климатизација
 • Радио „Ready 2 Discover“ (10″ екран во боја чувствителен на допир)
 • App-Connect вкл. App-Connect Wireless (безжично) за Apple CarPlay и Google Android Auto
 • Дигитален радио прием DAB +
 • Гласовна контрола
 • 2 x USB-C приклучоци напред
 • 6 + 1 звучници
 • Сензор за дожд
 • Систем за стартување на моторот без клуч „Keyless Start“ без Safelock
 • Систем за следење на притисокот во гумите
 • Адаптивен темпомат ACC Stop & Go, со ограничувач на брзината
 • Избор на профили за возење
 • Електромеханички серво управувач, со дејство зависно од брзината
 • Електронски генериран звук на моторот „e-Sound“
 • Кабел за полнење на домашен приклучок
 • Кабел за полнење mode 3 type 2, 16 А
 • Енергетски ефикасна топлинска пумпа
 •  

Дополнителна опрема

 •  
 • Надворешна боја Ексклузивна металик црвена Kings Red со покрив во Црна Ninja Black, од палетата на моделот / Внатрешност Black-Platinum Grey
 • Пакет Exterior Style „Silver“ (кровни шини, сребрени, елоксирани, предните и задните столбови на покривот и долниот централен дел на предниот браник акцентирани во сребрена „Silver“ боја)
 • Пакет Стајлинг (IQ.Light – Matrix LED предни светла со автоматско регулирање на светлата, светло за лоши временски услови, функција за поздравување, 3D LED задни светла со динамични показатели на насока, осветлена лента помеѓу предните светла и осветлени вдлабнатини на рачките на вратите, динамичка контрола на долги светла „Dynamic Light Assist“, дополнително затемнети задни стакла)
 • Инфо-забавен пакет (навигациски систем „Discover Pro“, 10″” екран во боја чувствителен на допир, Bluetooth, интерфејс за мобилен уред „Comfort“ со функција за индуктивно (безжично) полнење)
 • Пакет за помош (задна камера, осветлени вдлабнатини на рачките на вратите, систем за заклучување и стартување без клуч „Keyless Access“ со Safelock, алармен систем против кражба со мониторинг на внатрешноста, резервна сирена и заштита од одвлекување, проактивен систем за заштита на патниците во комбинација со „Front Assist“, подготовка за функција Помош при паркирање „Park Assist Plus“ со контрола на растојание при паркирање „Park Distance Control“)
 • Пакет за внатрешност „Style“ во Сива Platinum Grey со црн волан (Преслекување на предните седишта и надворешните задни седишта со уметоци во „ArtVelours“, амбиентално осветлување во 30 бои, мултифункционален кожен волан, со греење и контроли на допир, предни седишта со прилагодување на висината, асиметрично преклоплив/поделив наслон за грб позади со централен потпирач за раце, 2 x држачи за чаши, отвор за долги предмети, инструмент табла „Comfort“, со декоративна опшивка)
 • Пакет Комфор („Air Care Climatronic“ двозонска автоматска контрола на климата со филтер за воздух со активен јаглен и стационарна климатизација, ламинирано сигурносно ветробрано стакло, безжично греење, рефлексија на инфрацрвени зраци, изолирачко за бучава, варијабилна централна конзола, со подесиви држачи за чаши и оддел за складирање, мултифункционален кожен волан со греење и контроли на допир, греење на предните седишта, автоматски загревани прсклаки за миење на ветробранското стакло, 2 x USB-C приклучоци напред, 2 x USB-C приклучоци за полнење на централната конзола назад)”
 • Без Car2X – задолжително за нарачка во Македонија

Препорачана малопродажна цена на возилото со вклучени увозни давачки и 18% ДДВ:

62.820 €

3.885.417 денари

Потребни ви се повеќе информации?

Контакт информации

Сакате да добиете понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата подолу со вашите податоци и нашите продажни советници ќе ве контактираат.