VW_nbdLogo_reg_darkblue_office_RGB

ID.3 Pro Performance

МоделID.3 Pro Performance
Код на моделE113MJE5
Ниво на опремаPro
Работна зафатнина на моторот0 cm3
Моќност / вртежен момент150 KW (204 КС)/310 Nm
ПерформансиЗабрзување 0-100 Km: 7,3 s/Макс. Брзина 160 Km/h
Менувач1 степен автоматски, погон на задните тркала
Седишта5
Должина x висина x ширина [mm]4261  х 1809 х 1568
Капацитет на одделот за багаж385 L
Капацитет на батеријата58 KWh
Потрошувачка на енергија15,4 KWh/100 Km во комбиниран циклус на возење WLTP
Време на полнење AC 11 KW, 0-100% SOC06:15 h
Време на полнење DC 100 KW, 5-80% SOC00:35 h
Досег419 Km во комбиниран циклус на возење WLTP
Очекуван досег во пракса300-420 Km
Емисија на СО20 g/Km во комбиниран циклус на возење WLTP
Норма на емисијаEuro 6 (AX)Стандардна опрема

НАДВОРЕШНОСТ

 • Предни светла LED со автоматско вклучување на дневните светла
 • LED задни светла
 • Целосни капаци на тркалата
 • Гуми 215/55 R 18
 • Челични тркала 7,5 J x 18
 • Зелено тонирани стакла

ВНАТРЕШНОСТ

 • 3 задни седишта, со асиметрично поделен и преклоплив наслон
 • Амбиентално осветлување 10 бои
 • Потпирач за раце за предните седишта
 • Централна конзола со 2 држачи за чаши напред
 • Мултифункционален волан со контроли на допир
 • Централни панели на седиштата на предните и надворешните задни седишта во текстил „Fragment“
 • Текстилни патосници

БЕЗБЕДНОСТ

 • Воздушно перниче за возач и совозач, со деактивирање на воздушно перниче за совозач
 • Автоматски појаси со три точки напред со затегнувачи на ремени
 • е-звук
 • ISOFIX точки за фиксирање на детски седишта на надворешните задни седишта и на совозачкото седиште, компатибилни со i-Size
 • Предни и странични воздушни перничиња со централно воздушно перниче
 • Систем за автономно сопирање при итни случаи „Front Asssit“ со детектирање на пешаци и велосипедисти
 • Систем за контрола на притисокот во гумите
 • Диск сопирачки напред
 • Предупредувачки триаголник
 • Звучно и графичко предупредување за неприкачени предни и задни сигурносни појаси
 • Електронски имобилизатор

ФУНКЦИОНАЛНОСТ

 • 2 USB-C интерфејси напред
 • 4 + 1 звучници
 • App-Connect Wireless (Apple CarPlay и Android Auto, со компатибилни мобилни уреди)
 • Електрично прилагодливи и загреани надворешни ретровизори
 • Адаптивен темпомат ACC, со ограничувач на брзината
 • DAB + дигитален радио прием
 • Избор на профил за возење
 • Систем за климатизација „Air Care Climatronic“
 • Кабел за полнење mode 3, type 2, 16 А.
 • Кабел за полнење на домашен приклучок 230 V/10 A (2.3 KW)
 • Огледала за шминка осветлени во штитниците за сонце
 • Систем за препознавање на замор кај возачот
 • Систем за навигација „Discover Pro“
 • Интервалска функција на предните бришачи со сензор за дожд
 • Систем за стартување без клуч
 • Електромеханички серво управувач, регулиран во зависност од брзината
 • Говорно управување со дел од функциите во инфотејнмент системот
 • Телефонски интерфејс Bluetooth со бежично полнење
 • Алат и сет за поправка на гуми (12-V компресор и лепак)

Дополнителна опрема

 • Металик боја Glacier White со црн покрив / Внатрешност: Сива (Dusty Grey)/Црна (Soul Black)
 • Алуминиумски тркала East Derry 18″ Црни, полирано чело, гуми 215/55 R18, сигурносни навртки
 • Пакет за помош (задна камера, осветлени вдлабнатини на рачките на вратите, систем за заклучување и стартување без клуч „Keyless Access“ со Safelock, алармен систем против кражба со мониторинг на внатрешноста, резервна сирена и заштита од одвлекување, проактивен систем за заштита на патниците во комбинација со „Front Assist“, подготовка за функција Помош при паркирање „Park Assist Plus“, контрола на растојание при паркирање „Park Distance Control“)”
 • Енергетски ефикасна топлинска пумпа за оптимизирање на досегот
 • Инфо-забавен пакет (навигациски систем „Discover Pro“, 10″ екран во боја чувствителен на допир, Bluetooth интерфејс за мобилен уред „Comfort“ со функција за индуктивно (бежично) полнење)
 • Пакет за внатрешност „Style“ со црн волан (преслекување на предните седишта и надворешните задни седишта во текстил „ArtVelours“, уметоци на страничните панели од вратите со пенеста фолија и еко кожа, амбиентално осветлување во 30 бои, педали од не’рѓосувачки челик во дизајн „Play/Pause“, предни седишта со прилагодување на висината, 3 задни седишта, асиметрично преклопливи, со централен потпирач за раце, 2 држачи за чаши, отвор за долги предмети)”
 • Пакет Комфор (2 x USB-C приклучоци напред, 2 x USB-C приклучоци за полнење на централната конзола назад, периметарско осветлување со проекција на лого, централна конзола со осветлен простор за складирање со лизгачка покривка, 2 држачи за чаши, греење на предни седишта, мултифункционален кожен волан, со греење и контроли на допир, автоматско затемнување на внатрешниот ретровизор, ел. прилагодливи/преклопливи надворешни ретровизори со меморија и греење, сензор за дожд, автоматски загревани прскалки за миење на ветробранското стакло)”
 • Дополнително затемнети задни стакла
 • Систем за итни повици eCall
 • Без Car2X

Акциска цена на возилото со дополнителна опрема и ДДВ

48.821 €

3.019.579 денари

Контакт информации

Сакате да добиете понуда според вашите потреби?

Пополнете ја контакт формата подолу со вашите податоци и нашите продажни советници ќе ве контактираат.