За нас

Порше Македонија е компанија која ги застапува автомобилските брендови Volkswagen, Audi, Škoda, Seat, Porsche и Volkswagen Комерцијални Возила. Присутна на македонскиот пазар од крајот на 2005 година и единствениот импортер во Македонија во директна сопственост на производителот на автомобилите - Volkswagen AG. Порше Македонија е лидер на автомобилскиот пазар со најголем удел во пазарот на нови возила. Бренд што ги спојува искуството на долгогодишната традиција, супериорниот квалитет и иновативната технологија.
Прочитај повеќе

Новости

Целосно активна суспензија која нуди максимална удобност и динамичност

• Главниот електричен систем од 48 волти му дава моќ на електромеханичкиот систем за суспензија • Динамичкото управување со сите тркала го решава судирот на интересите меѓу агилноста и стабилноста •...

„Меѓународен мотор на годината“: Audi 2.5 TFSI е уште еднаш најдобар во класата

Осма победа во низа за моторот со пет цилиндри на Audi Член на Управниот одбор за технички развој Питер Мертенс: "Наградата потврдува дека ефикасноста, добрите перформанси и одличниот звук можат да...

Porsche Driving Experience 2017 – многу адреналин, но и тест на возачките перформанси.

АСУЦ - Боро Петрушевски беше овогодинешниот домаќин на Porsche Driving Experience 2017. Настанот беше скроен по теркот на светските настани и поделен на неколку сегменти кои имаа за цел да овозможат а...

Информатор