Новиот Cayenne.

Оствари го својот сон!

Porsche го лансираше новиот Platinum Edition за одбрани модели на Cayenne. Ова специјално издание на SUV се карактеризира со ексклузивни дизајнерски елементи во сатенска Platinum боја, како и со дополнителна стандардна опрема. Резултатот е особено стилски изглед заедно со атрактивна цена. Достапни се Platinum Edition на Cayenne, Cayenne E-Hybrid и Cayenne S, како и соодветните Coupé варијанти.

Рафинираниот и ексклузивен изглед на Cayenne Platinum Edition се карактеризира со бројни детали специфични за моделот во Platinum со сатенска завршница. Отворите за воздух напред, буквите на Porsche интегрирани во LED лентата на задното светло, ознаката на моделот одзади и стандардните 21-инчни тркала RS Spyder Design, кои се резервирани исклучиво за Platinum Edition, сите се обоени во оваа боја. Спортските издувни цевки и облогите на страничните стакла во црна боја дополнително го нагласуваат спортскиот, елегантен изглед на специјалната серија. Соодветни цврсти бои во бела и црна боја, метални бои во Jet Black, Carrara White, Mahogany, Moonlight Blue и специјалната боја Crayon се достапни.

Во стилски дизајнираната внатрешност, безбедносните појаси Crayon и праговите од брусен алуминиум на праговите на вратите со логото „Platinum Edition“ додаваат посебен шмек, како и внатрешниот пакет со текстура од алуминиум и облоги во сребрена боја.

Cayenne Platinum Edition, исто така, доаѓа со проширена опрема како стандард. Ова ги вклучува LED фаровите, вклучувајќи ги Porsche Dynamic Light System (PDLS), панорамскиот покрив, стакла за приватност, Bose® Surround-Sound System, амбиентално осветлување, осумнасочни кожни спортски седишта, Porsche Logo на предните и задните потпирачи за глава, и аналоген часовник на контролната табла. Porsche Exclusive Manufaktur, исто така, нуди широк спектар на опции за персонализација на внатрешноста и надворешноста – од селективни промени до обемни модификации.

Cayenne Platinum Edition е достапен за нарачка веднаш во вашиот Porsche Center Skopje.

Пакетот во соработка со Porsche Leasing, овозможува плаќање на вашето возило на:

– 4 годишни рати

Кампањата 4 рати е достапна за целата понуда на возила од брендот Porsche.
Повелете во нашите продажни салони или контактирајте не на податоците подолу, за да дознаете повеќе за моделите на Porsche и за оваа неповторлива понуда:

Email: office@porsche.com.mk

Телефон: 02 26 03 736

За прашања поврзани со условите за Porsche Лизинг пакетот, контактирајте не на:

Телефон: 02 26 30 222

Web: www.porscheleasing.com.mk

Ве очекуваме,
Вашиот Porsche тим

* Промоцијата важи за ограничен број на возила, за одобрени договори за лизинг до 30 јуни 2023 година.
Понудата за финансирање важи исклучиво со склучен договор за лизинг со Porsche Leasing. 
Финансиски лизинг со каматна стапка 7%
За најрелевантни информации ве молиме контактирајте го овластениот Porsche Centar Скопје.

Сакате да дознаете повеќе за Cayenne?

Пополнете ги вашите контакт податоци и нашите продажни советници ќе стапат во контакт со вас.

Platinum Edition опрема

Porsche Dynamic Light System (PDLS)
Пакет внатрешност со текстура од алуминиум
Панорамски сончев кров
BOSE® Surround мултимедијален систем
Амбиентално осветлување
Спортски седишта со електрично подесување
21-инчни тркала RS Spyder Design
Porsche Logo на потпирачите за глава
Спортски издувни цевки во црна боја
PCM - Porsche Communication Management